Yageo 9C12063A1113FKHFT
9C12063A1113FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1113FKHFT
Brief Description
RES SMD 111K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1113FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1113FKHFT
QUANTITY
9C12063A1113FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1113FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1113FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)111k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1113FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1113FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1113FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1113FKHFT
LED PNL MT 11/16" 24V WT YELLOW datasheet.pdf
CAP FILM 320UF 10% 1.2KVDC SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERMINAL CLIP ON BANANA PLUG BLK datasheet.pdf
SGE-225-2-0900L 00100C SFTY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
PTU 16/14X2 5 BU datasheet.pdf
BOX OF 4 SL-20 FUSES datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 3MM SQUARE 8MM datasheet.pdf