Yageo 9C12063A1150FKHFT
9C12063A1150FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1150FKHFT
Brief Description
RES SMD 115 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1150FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1150FKHFT
QUANTITY
9C12063A1150FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1150FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1150FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1150FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1150FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1150FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1150FKHFT
CONN RCPT .100" 32POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN SPRING 18POS DUAL .390 SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 1.5KV X7R 3640 datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP 24-30AWG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
WIRE CUT-OFF ANVIL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 16 OHM 2506 datasheet.pdf