Yageo 9C12063A1204FKHFT
9C12063A1204FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1204FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.2M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1204FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1204FKHFT
QUANTITY
9C12063A1204FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1204FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1204FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1204FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1204FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1204FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1204FKHFT
IDC CABLE - MSC30K/MC34M/MSC30K datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 35A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 795MA 200 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 3A TO220-5 datasheet.pdf
IC OTP 1KBIT TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE 600V 8A datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf