Yageo 9C12063A12R1FKHFT
9C12063A12R1FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A12R1FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12.1 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A12R1FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A12R1FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A12R1FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A12R1FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A12R1FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A12R1FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A12R1FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A12R1FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A12R1FKHFT
CAP FILM 2700PF 5% 2.5KVDC RAD datasheet.pdf
CONN MOD HOUSING RJ45 UNSHIELDED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
SST DEBURRING WHEEL 12" 8S FIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2C048FS-4,5C1-1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf