Yageo 9C12063A1301FKHFT
9C12063A1301FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1301FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1301FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1301FKHFT
QUANTITY
9C12063A1301FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1301FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1301FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1301FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1301FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1301FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1301FKHFT
RES ARRAY 4 RES 6.8 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212POS .050 SLD datasheet.pdf
RES 16M OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT SCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 0.549 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 730MA 372 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf