Yageo 9C12063A1303FKHFT
9C12063A1303FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1303FKHFT
Brief Description
RES SMD 130K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1303FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1303FKHFT
QUANTITY
9C12063A1303FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1303FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1303FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1303FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1303FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1303FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1303FKHFT
TERM BLOCK PLUG 36POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 28V datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP TIMEOUT 10MSOP datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 32V 500MA datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
LED PNL MT 1" 37V WT DOME YEL datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW DO7 datasheet.pdf