Yageo 9C12063A1304FKHFT
9C12063A1304FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1304FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.3M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1304FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1304FKHFT
QUANTITY
9C12063A1304FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1304FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1304FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1304FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1304FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1304FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1304FKHFT
FUSE GLASS 5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
BIT HEX 1/8" 1.97" datasheet.pdf
IC SUPERVISORY CIRCUIT MPU 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 8POS 7MM datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEAT SHRINK GREEN .38" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
RES SMD 8.06 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf