Yageo 9C12063A1330FKHFT
9C12063A1330FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1330FKHFT
Brief Description
RES SMD 133 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1330FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1330FKHFT
QUANTITY
9C12063A1330FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1330FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1330FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1330FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1330FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1330FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1330FKHFT
CONN HEADER .100 SINGL R/A 7POS datasheet.pdf
RES SMD 4.93M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 8MICRO datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PWR 15MM 11POS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
EDGECARD datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL datasheet.pdf
200 MHz, 16 x 16 Buffered Video Crosspoint Switch IC datasheet.pdf