Yageo 9C12063A1403FKHFT
9C12063A1403FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1403FKHFT
Brief Description
RES SMD 140K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1403FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1403FKHFT
QUANTITY
9C12063A1403FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1403FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1403FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)140k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1403FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1403FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1403FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1403FKHFT
RELAY TIME DELAY 1-10SEC 24VAC datasheet.pdf
CONN HEADER 98POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.43 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 10POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 25POS datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 57POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf