Yageo 9C12063A1430FKHFT
9C12063A1430FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1430FKHFT
Brief Description
RES SMD 143 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1430FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1430FKHFT
QUANTITY
9C12063A1430FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1430FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1430FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1430FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1430FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1430FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1430FKHFT
RES SMD 365 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET 40POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.81MM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 2.9A 68 MOHM SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 732 OHM 1% 10W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
PANDRIVE NEMA11 24V 0.12NM datasheet.pdf