Yageo 9C12063A1543FKHFT
9C12063A1543FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1543FKHFT
Brief Description
RES SMD 154K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1543FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1543FKHFT
QUANTITY
9C12063A1543FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1543FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1543FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1543FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1543FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1543FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1543FKHFT
RES 22.6 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIN RAIL 35MMX7.5MM UNSLOT 11" datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 3KV X7R 1808 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET DUAL SYNC 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf