Yageo 9C12063A1583FKHFT
9C12063A1583FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1583FKHFT
Brief Description
RES SMD 158K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1583FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1583FKHFT
QUANTITY
9C12063A1583FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1583FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1583FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1583FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1583FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1583FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1583FKHFT
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 55MA 35 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER LOW-PWR 6XSON datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER THRM 20A 32VDC datasheet.pdf
CONN TRANSIST TO-5 3POS GOLD datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 667MHZ 561TEPBGA1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 440MA 605 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf