Yageo 9C12063A15R4FKHFT
9C12063A15R4FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A15R4FKHFT
Brief Description
RES SMD 15.4 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A15R4FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A15R4FKHFT
QUANTITY
9C12063A15R4FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A15R4FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A15R4FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A15R4FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A15R4FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A15R4FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A15R4FKHFT
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V ITO220 datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
VARISTOR 423V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 24V 2A datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE10 M32 datasheet.pdf
CONN SKT CRIMP 20-22AWG TIN datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf