Yageo 9C12063A1601FKHFT
9C12063A1601FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1601FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.6K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1601FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1601FKHFT
QUANTITY
9C12063A1601FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1601FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1601FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1601FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1601FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1601FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1601FKHFT
RECTIFIER SBR 60V 500MA 4-DFN datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC FPGA 186 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 248 I/O 352CQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X5R 0201 datasheet.pdf