Yageo 9C12063A1604JLHFT
9C12063A1604JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1604JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.6M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1604JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A1604JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A1604JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1604JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1604JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1604JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1604JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1604JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1604JLHFT
TOOL HEAD ASSEM 2MM TERMINATER datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 36POS datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 3.96MM R/A GOLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.0V SC-82AB datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT I2C PROGBL SOT23-6 datasheet.pdf
CABLE STR MALE-FEMALE 9POS 12' datasheet.pdf
SL 5.08HC/07/180 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf