Yageo 9C12063A1691FKHFT
9C12063A1691FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1691FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1691FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1691FKHFT
QUANTITY
9C12063A1691FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1691FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1691FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1691FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1691FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1691FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1691FKHFT
JUMPER-H1507TR/A2015Y/H1505TR 4" datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 60POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MBXL R/A HDR 3ACP + 16S datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CON TERM BLK SPRG CLMP 6POS datasheet.pdf
CONN CARDEDGE POWER 6P+16S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 50W datasheet.pdf