Yageo 9C12063A1694FKHFT
9C12063A1694FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1694FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.69M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1694FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1694FKHFT
QUANTITY
9C12063A1694FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1694FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1694FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1694FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1694FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1694FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1694FKHFT
IC SRAM 1MBIT 15NS 44SOJ datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
FUSE 32V 10A F/A LIFT TRUCK 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.022UF 16V X5R 0504 datasheet.pdf