Yageo 9C12063A1803JLHFT
9C12063A1803JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1803JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 180K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1803JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A1803JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A1803JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1803JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1803JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1803JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1803JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1803JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1803JLHFT
CONN HEADER 50POS .050 VERT SMD datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI SOT23-6 datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 25.62VC P600 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
RES 390 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 1.8A TO277A datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 167MHZ TSOP datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 600V 2A SDIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.001 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf