Yageo 9C12063A1803JLHFT
9C12063A1803JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1803JLHFT
Brief Description
RES SMD 180K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1803JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A1803JLHFT
QUANTITY
9C12063A1803JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1803JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1803JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1803JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1803JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1803JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1803JLHFT
IC D/A CONV 12BIT R-R 8-DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI ABSO 3.3V SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 10MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 2910 datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.5V 1A SYNC 6WLCSP datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf