Yageo 9C12063A1804FKHFT
9C12063A1804FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1804FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.8M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1804FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1804FKHFT
QUANTITY
9C12063A1804FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1804FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1804FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1804FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1804FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1804FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1804FKHFT
IC VOICE REC/PLAY 40-SEC 28-TSOP datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 55A TO-252 datasheet.pdf
DRAWER 16.1X17.4X5.3" GREY datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 29POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IC CCD CLOCK DRIVER 18HSOP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf