Yageo 9C12063A1820FKHFT
9C12063A1820FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1820FKHFT
Brief Description
RES SMD 182 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1820FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1820FKHFT
QUANTITY
9C12063A1820FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1820FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1820FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1820FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1820FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1820FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1820FKHFT
POT 5K OHM THUMBWHEEL AUDIO datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A DDPAK datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 110K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN CARD EDGE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
64 MODII HORZ DR CE 100CL/115 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 400VDC 37. datasheet.pdf