Yageo 9C12063A1872FKHFT
9C12063A1872FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1872FKHFT
Brief Description
RES SMD 18.7K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1872FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1872FKHFT
QUANTITY
9C12063A1872FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1872FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1872FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1872FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1872FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1872FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1872FKHFT
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
POWERWHITE CONNECTOR CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 0.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.74K OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 RA 30POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZD50 M25 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf