Yageo 9C12063A1911FKHFT
9C12063A1911FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1911FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.91K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1911FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1911FKHFT
QUANTITY
9C12063A1911FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1911FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1911FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.91k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1911FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1911FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1911FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1911FKHFT
TVS DIODE 12VWM 19VC 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A W/LATCH 18POS datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 2MH 1.3A T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
LIGHT PIPE RIGID CLEAR 3MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
A4T DRIVE SING PHS 200-240V datasheet.pdf
FUSE BOARD 1.6A 250VAC RADIAL datasheet.pdf