Yageo 9C12063A19R1FKHFT
9C12063A19R1FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A19R1FKHFT
Brief Description
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A19R1FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A19R1FKHFT
QUANTITY
9C12063A19R1FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A19R1FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A19R1FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A19R1FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A19R1FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A19R1FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A19R1FKHFT
CONVERTER DC-DC 48VIN 16A HORZ datasheet.pdf
TERM SOLDER SLOT .136" .156"L datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 4POS DUAL TIN datasheet.pdf
CER RESONATOR 4MHZ SMD datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 7/16 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf