Yageo 9C12063A2052FKHFT
9C12063A2052FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2052FKHFT
Brief Description
RES SMD 20.5K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2052FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A2052FKHFT
QUANTITY
9C12063A2052FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2052FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2052FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2052FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2052FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2052FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2052FKHFT
PHOTODIODE UV 10.84MM SQ CERAMIC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.7PF 50V 0805 datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
KIT PROTO 3PHASE BLDC LVOLT datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN PLUG IDC .100" 50POS datasheet.pdf