Yageo 9C12063A20R5FKHFT
9C12063A20R5FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A20R5FKHFT
Brief Description
RES SMD 20.5 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A20R5FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A20R5FKHFT
QUANTITY
9C12063A20R5FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A20R5FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A20R5FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A20R5FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A20R5FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A20R5FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A20R5FKHFT
IC OPAMP GP 50MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.3A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 53.6KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 99POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
10-PIN CONNECTOR W 20 FT CABLE datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 40W datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 60A datasheet.pdf