Yageo 9C12063A2150FKHFT
9C12063A2150FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2150FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 215 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2150FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A2150FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A2150FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2150FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2150FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2150FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2150FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2150FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2150FKHFT
DIODE ZENER 22V 500MW SOD123 datasheet.pdf
SSD 104GB 2.5" SATA datasheet.pdf
IC DAC 12BIT 3V SRL-IN 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEV 24VAC SOCKETABLE datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 450V X7T 1210 datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V JB 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS BOX MNT SKT datasheet.pdf