Yageo 9C12063A2151FKHFT
9C12063A2151FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2151FKHFT
Brief Description
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2151FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A2151FKHFT
QUANTITY
9C12063A2151FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2151FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2151FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2151FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2151FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2151FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2151FKHFT
IC FPGA 274 I/O 356BGA datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PHONE HI-D JACK .25" 3COND PCB datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 9pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf