Yageo 9C12063A21R5FKHFT
9C12063A21R5FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A21R5FKHFT
Brief Description
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A21R5FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A21R5FKHFT
QUANTITY
9C12063A21R5FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A21R5FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A21R5FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A21R5FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A21R5FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A21R5FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A21R5FKHFT
CONN EDGECARD 80POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TOOL ASSY 32POS 2ROW FOR HEADER datasheet.pdf
TERMINAL BLK 4POS 5MM SIDE ENT datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf