Yageo 9C12063A2203FKHFT
9C12063A2203FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2203FKHFT
Brief Description
RES SMD 220K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2203FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A2203FKHFT
QUANTITY
9C12063A2203FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2203FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2203FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2203FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2203FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2203FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2203FKHFT
FIXED IND 2.2MH 500MA 2 OHM TH datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 23POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 24A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
OSC VCXO 106.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf