Yageo 9C12063A2214FKHFT
9C12063A2214FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2214FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.21M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2214FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A2214FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A2214FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2214FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2214FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2214FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2214FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2214FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2214FKHFT
IC REG LDO 2.5V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
IC MCU ARM 768KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 4.2A 24 MOHM SMD datasheet.pdf