Yageo 9C12063A22R1FKHFT
9C12063A22R1FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A22R1FKHFT
Brief Description
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A22R1FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A22R1FKHFT
QUANTITY
9C12063A22R1FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A22R1FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A22R1FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A22R1FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A22R1FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A22R1FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A22R1FKHFT
IC CTRLR HOW SWAP SGL 16-QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 34POS W/STR GOLD datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf