Yageo 9C12063A2432FKHFT
9C12063A2432FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2432FKHFT
Brief Description
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2432FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A2432FKHFT
QUANTITY
9C12063A2432FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2432FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2432FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2432FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2432FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2432FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2432FKHFT
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16QSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 49POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 374 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN EDGE .100 44POS DR LOW P datasheet.pdf
IC MCU 8051 4KB ADC QSOP24 datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE PROGR 4DMP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf