Yageo 9C12063A2491FKHFT
9C12063A2491FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2491FKHFT
Brief Description
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2491FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A2491FKHFT
QUANTITY
9C12063A2491FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2491FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2491FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2491FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2491FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2491FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2491FKHFT
IC CPU SUPRV 4K EE RST HI 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 68.04VC SMD datasheet.pdf
FINGER GUARD WIRE FORM datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPDT 1A SOLDER datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf