Yageo 9C12063A2674FKHFT
9C12063A2674FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2674FKHFT
Brief Description
RES SMD 2.67M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2674FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A2674FKHFT
QUANTITY
9C12063A2674FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2674FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2674FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2674FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2674FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2674FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2674FKHFT
CAP TANT 1.5UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CBL RIBN 68COND 0.025 GRAY 300' datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 3/8-24 UNF 1-5V datasheet.pdf
CAP CER 16PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 60POS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CRYSTAL 3.686400 MHZ datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS datasheet.pdf