Yageo 9C12063A2702JLHFT
9C12063A2702JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2702JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 27K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2702JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A2702JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A2702JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2702JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2702JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2702JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2702JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2702JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2702JLHFT
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
TOOL INSERTION TIP FOR IT PIDG datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
LENS ASSEMBLY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
OSC OCXO 38.88MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf