Yageo 9C12063A3300FKHFT
9C12063A3300FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3300FKHFT
Brief Description
RES SMD 330 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3300FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A3300FKHFT
QUANTITY
9C12063A3300FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3300FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3300FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3300FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3300FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3300FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3300FKHFT
IC FLASH 2MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 06POS STR datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 67.42UH SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 6PDT 3A 115V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 8-INP 14-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 3.5UH 1.7A 50 MOHM SMD datasheet.pdf