Yageo 9C12063A3483FKHFT
9C12063A3483FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3483FKHFT
Brief Description
RES SMD 348K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3483FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A3483FKHFT
QUANTITY
9C12063A3483FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3483FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3483FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3483FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3483FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3483FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3483FKHFT
CAP TANT 15UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 266MHZ 516BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FOMM50 LEAD 1.8 MZ MTRJ/SC DPX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 178 TYPE A 33POS datasheet.pdf
IC PLL CLOCK DRIVER 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf