Yageo 9C12063A3600JLHFT
9C12063A3600JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3600JLHFT
Brief Description
RES SMD 360 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3600JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A3600JLHFT
QUANTITY
9C12063A3600JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3600JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3600JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3600JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3600JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3600JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3600JLHFT
FIXED IND 1.8MH 200MA 8.26 OHM datasheet.pdf
SIDACTOR BI 170V 400A TO-92 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 27POS TIN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 10A 2.5V 1.5V OUT datasheet.pdf
STOP PIN ISO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.2A 195 MOHM datasheet.pdf