Yageo 9C12063A3R57FGHFT
9C12063A3R57FGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3R57FGHFT
Brief Description
RES SMD 3.57 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3R57FGHFT.pdf
Availability of 9C12063A3R57FGHFT
QUANTITY
9C12063A3R57FGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3R57FGHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3R57FGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3R57FGHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3R57FGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3R57FGHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3R57FGHFT
DIODE MODULE 600V 83A TO244AB datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.0GHZ 425TEPBGA1 datasheet.pdf
RES 750 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK RTAN PEG 07CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5.08MM datasheet.pdf