Yageo 9C12063A3R57FGHFT
9C12063A3R57FGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3R57FGHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.57 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3R57FGHFT.pdf
Availability of 9C12063A3R57FGHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A3R57FGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3R57FGHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3R57FGHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3R57FGHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3R57FGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3R57FGHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3R57FGHFT
CAP ALUM 22000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 180MHZ 8SOPWRPAD datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 2.71K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HDM MATING HALF TOOLING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
RAIL ASSY F/B SZ 11 M81714/5-9 datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf