Yageo 9C12063A3R65FGHFT
9C12063A3R65FGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3R65FGHFT
Brief Description
RES SMD 3.65 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3R65FGHFT.pdf
Availability of 9C12063A3R65FGHFT
QUANTITY
9C12063A3R65FGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3R65FGHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3R65FGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3R65FGHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3R65FGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3R65FGHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3R65FGHFT
FIXED IND 270UH 100MA 12.72 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 65MA 15 OHM SMD datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.147 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC TDM/PACKET CHIP 484-BGA datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 277VAC 80VDC datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 12VDC datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC 214AB datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V 10% X6S 1206 datasheet.pdf