Yageo 9C12063A3R90FGHFT
9C12063A3R90FGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3R90FGHFT
Brief Description
RES SMD 3.9 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3R90FGHFT.pdf
Availability of 9C12063A3R90FGHFT
QUANTITY
9C12063A3R90FGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3R90FGHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3R90FGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3R90FGHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3R90FGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3R90FGHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3R90FGHFT
CONN HEADER 7POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 20W datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 132POS GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 500' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 130MA 1.29 OHM datasheet.pdf
MICRO 25C P 20" YEL JACKS NI datasheet.pdf