Yageo 9C12063A4303FKHFT
9C12063A4303FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A4303FKHFT
Brief Description
RES SMD 430K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A4303FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A4303FKHFT
QUANTITY
9C12063A4303FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A4303FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A4303FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A4303FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A4303FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A4303FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A4303FKHFT
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS ALUM SOLDER CUP datasheet.pdf
DEMO SYSTEM BASED ON SPMD250STP datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V TO-220 datasheet.pdf