Yageo 9C12063A4321FKHFT
9C12063A4321FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A4321FKHFT
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A4321FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A4321FKHFT
QUANTITY
9C12063A4321FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A4321FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A4321FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A4321FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A4321FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A4321FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A4321FKHFT
CONN SOCKET PLCC 20POS TIN datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 2MM W/EJECT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 796K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES PLUNGER datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 430MA 750 MOHM TH datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 3.3MM 12-24VDC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IND CM 5 MH 1.85A TH NPB datasheet.pdf