Yageo 9C12063A4700JLHFT
9C12063A4700JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A4700JLHFT
Brief Description
RES SMD 470 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A4700JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A4700JLHFT
QUANTITY
9C12063A4700JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A4700JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A4700JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A4700JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A4700JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A4700JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A4700JLHFT
FUSE CERAMIC 6A 250VAC 65VDC 3AB datasheet.pdf
IC TXRX RS232 250KBPS SD 16-SSOP datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 710MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 SQ datasheet.pdf
IC VOLT REGULATOR 28-HSOP datasheet.pdf
OSC XO 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SR BTS PC 3 ASY P datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf