Yageo 9C12063A4992FKHFT
9C12063A4992FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A4992FKHFT
Brief Description
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A4992FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A4992FKHFT
QUANTITY
9C12063A4992FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A4992FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A4992FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance卤1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient卤100ppm/掳C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A4992FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A4992FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A4992FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A4992FKHFT
RES SMD 33.2 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 654MA 585.2 MOHM datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATOR MONOSTABLE US8 datasheet.pdf
BOARD EVAL NB4N121 FANOUT BUFFER datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CORD 4 POS MALE, RA 4M 22 AWG datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16KB 4KB RAM 85LGA datasheet.pdf
RES 18K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1.25W DO214AC datasheet.pdf
FUSE ZCASE MEGA 32V 150A 1-PC CA datasheet.pdf