Yageo 9C12063A5100JLHFT
9C12063A5100JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A5100JLHFT
Brief Description
RES SMD 510 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A5100JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A5100JLHFT
QUANTITY
9C12063A5100JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A5100JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A5100JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)