Yageo 9C12063A5101FKHFT
9C12063A5101FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A5101FKHFT
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A5101FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A5101FKHFT
QUANTITY
9C12063A5101FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A5101FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A5101FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A5101FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A5101FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A5101FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A5101FKHFT
FUSE GLASS 100MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 20mA Backlight 16-TQFN (3x3) datasheet.pdf
IC DIFF RCVR DUAL HS 16-TSSOP datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.6A 8DFN datasheet.pdf