Yageo 9C12063A5114FKHFT
9C12063A5114FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A5114FKHFT
Brief Description
RES SMD 5.11M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A5114FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A5114FKHFT
QUANTITY
9C12063A5114FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A5114FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A5114FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.11M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A5114FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A5114FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A5114FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A5114FKHFT
IC GATE NOR 2CH 2-INP US8 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED CBI 3MM MULTI-LEVEL QUAD datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER TM 207/18 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 140MA 4.1 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf